Twój dostawca produktów Agro 📞 506 87 44 70

Skup, sprzedaż, produkcja, magazynowanie i przetwarzanie

1Oleje roślinne
Oleje roślinne są pozyskiwane metodami tłoczenia i ekstrakcji z różnych części roślin, w tym z ich nasion, jąder nasiennych, pestek, owoców, a także z kiełków roślinnych. Oleje mogą być surowe – nierafinowane, czyli nieoczyszczone. Zawierają wtedy największą ilość ważnych substancji odżywczych.
2Zboża
Zboża wykorzystywane są w wielu branżach, w tym między innymi w rolnictwie jako składnik pasz dla zwierząt. Duże znaczenie posiadają także rośliny strączkowe, które są bogatym źródłem białka.
3Rośliny oleiste
Rośliny oleiste to rośliny przemysłowe, które cenione są ze względu na swoją dużą zawartość tłuszczów. Tłuszcze roślinne wytwarzane z roślin oleistych mogą posiadać postać stałą albo płynną – nazywane są wtedy olejami roślinnymi.
4Śruta paszowa
Śruta to produkt wytwarzany w procesie jednokrotnego rozdrabniania nasion roślin w specjalnie przeznaczonym do tego celu urządzeniu – śrutowniku. Najczęściej produkuje się śruty zbożowe, lecz można wytwarzać je również z innego rodzaju surowców, na przykład z roślin oleistych czy roślin strączkowych.
5Makuch paszowy
Makuchami nazywa się wytłoki, które są produktem ubocznym powstającym w trakcie wytwarzania oleju z roślin oleistych. Mogą być pozyskiwane także metodą ekstrakcyjną. Zawierają duże ilości węglowodanów, tłuszczów, białek oraz soli mineralnych.
6Laboratorium - badanie oleju
Dysponujemy nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym, które stale rozbudowujemy, aby prowadzić badania jak najszybciej oraz jak najdokładniej. Przestrzegamy odpowiednich zasad pobierania próbek oraz ich analizy. Każda próbka oleju jest opisana, oklejona i zewidencjonowana.


Zaufany dostawca produktów AgroJeśli jesteś odbiorą lub producentem hurtowym i jesteś zainteresowany współpracą handlową z naszą firmą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.