Len

Len


Nasza firma Agral Trade współpracuje z wieloma dostawcami lnu. Klientom zapewniamy stały dostęp do najlepszych surowców.

Len (Linum L.) zaliczany do lnowatych jest rośliną posiadającą zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej uprawiany jest len zwyczajny (Linum usitatissimum L.).

Z lnu wytwarza się olej lniany (nieoczyszczony i oczyszczony), a także inne komponenty, w tym makuchy oraz śruty. Odpady z lnu używane są też do wytwarzania papieru, paździerzu.

Olej lniany jest znany ze swojego korzystnego profilu NNKT – nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stosowany jest między innymi jako olej spożywczy oraz do natłuszczania pasz dla zwierząt hodowlanych.

Również stosowany jest w przemyśle, między innymi do produkcji impregnatów, biopaliw, w branży kosmetycznej i farmaceutycznej.

Śruta lniana i makuchy lniane stosowane są w chowie zwierząt jako wartościowy komponent paszowy o dużej ilości białka.

Nasza oferta obejmuje poniższe rodzaje roślin oleistych:
• rzepak
• słonecznik
• len

3 najważniejsze rośliny oleisteW Polsce 3 najważniejsze rośliny oleiste to rzepak, słonecznik i len. Służą do wyrobu olejów, dodatków paszowych a wytłoczony z nich olej powszechnie używa się w branży kosmetycznej, medycznej i chemicznej.

Hurt i skup rzepaku

Rzepak (Brassica napus L. var. napus), który zaliczany jest do rodziny kapustowatych, to popularna roślina uprawna, a także roślina oleista, która stosowana jest w wielu branżach. Jako roślina oleista rzepak używany jest do produkcji olejów.

Skup i sprzedaż hurtowa słonecznika

Słonecznik zwyczajny (Helianthus annuus L.) jest jedną z najważniejszych roślin oleistych, która używana jest w wielu branżach. Stosowany jest on jako roślina spożywcza, pastewna, przemysłowa.

Skup i sprzedaż lnuUprawiasz może rośliny oleiste: rzepak, słonecznik, len i chcesz sprzedać plony w dobrej cenie?
A może szukasz dostawcy najwyższej jakości produktów?
  • Agri Line - producent oleju
  • Maridapol
  • Businesskunst GMBH
  • PS Bioenergie
  • Wratislavia Biodiesel