Olej rzepakowy

Olej rzepakowy - spożywczy, paszowy i techniczny


Nasza firma Agral Trade oferuje najlepszej jakości oleje rzepakowe przeznaczone do branży spożywczej, rolnej i biopaliw.

Oleje rzepakowe wytwarzane są z rzepaku (Brassica napus L. var. napus), który jest jednoroczną lub dwuletnią rośliną z rodziny kapustowatych.

Rzepak jest popularną rośliną uprawną, która zaliczana jest do roślin oleistych. Posiada charakterystyczne, żółte kwiaty. Polska jest jednym z większych dostawców rzepaku w Europie.

Pod względem zawartości substancji odżywczych oleje spożywcze z rzepaku charakteryzują się wysokim poziomem kwasów tłuszczowych – 35-50 proc., a także wartościowych NNKT – nienasyconych kwasów tłuszczowych i protein.

Oleje rzepakowe zawierają więcej kwasów omega-3 niż oliwa. Olej rzepakowy jest także bogaty w witaminy A, D, E i K.

Dostarczamy spożywcze oleje rzepakowe rafinowane oraz nierafinowane – nieoczyszczone, surowe.

Pod względem profilu substancji odżywczych najbardziej wartościowe są oleje rzepakowe nieoczyszczone, które powstają w procesie tłoczenia nasion rzepaku na zimno.

Nasz asortyment obejmuje oleje rzepakowe przeznaczone do celów:
• spożywczych
• paszowych
• technicznych
• produkcji stearyny roślinnej
• produkcji biodiesla

Nie tylko oleje spożywcze...Nasza firma Agral Trade dostarcza także oleje roślinne przeznaczone do wytwarzania biopaliw (w tym biodiesla), dodatków i mieszanek paszowych, olejów technicznych czy stearyny...
Oleje paszowe1

Oleje paszowe

Nasze oleje roślinne wykorzystywane są jako wartościowe dodatki paszowe w chowie zwierząt: trzody chlewnej, bydła oraz drobiu
Oleje techniczne2

Oleje techniczne

Oleje po poddaniu odpowiednim procesom rafinacji – oczyszczania, uzyskują odporność na wysokie temperatury i wydłużoną trwałość
Oleje do produkcji stearyny3

Do stearyny

Wytwarzana z olejów roślinnych stearyna wykorzystywana jest między innymi przy produkcji wosków do świec, kauczuku syntetycznego
Oleje do produkcji biodiesla4

Do biodiesla

Biodiesel do silników wysokoprężnych bazuje na czystych estrach metylowych kwasów tłuszczowych (FAME) lub ich mieszaninie z olejem napędowym

Producent oleju rzepakowego

Oferujemy głównie oleje roślinne, które są niezastąpionym komponentem w najważniejszych sektorach gospodarki.

Dostarczamy oleje roślinne pozyskiwane z wielu gatunków roślin oleistych, w tym oleje rzepakowe, sojowe, słonecznikowe i lniane.

Są to różne warianty olejów, w tym oleje surowe – nierafinowane, oleje rafinowane, odgumowane (odszlamowane). Najlepsze parametry sprzedawanych przez nas produktów nadają im wysoką wartość użytkową.

Oleje rzepakowe najwyższej jakości

Tworzący nasz zespół specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w branży Agro.

Dzięki swojej szerokiej wiedzy tworzą rozwiązania dedykowane dla wielu branż, w tym dla rolnictwa, przemysłu paszowego, branży chemicznej, sektora przemysłowego biopaliw i biokomponentów.

Produkty znajdujące się w naszym asortymencie pochodzą od sprawdzonych dostawców i posiadają wysoką jakość potwierdzoną badaniami laboratoryjnymi.


 

Olej rzepakowy techniczny

Olej rzepakowy wytwarzany z rzepaku – kapusty rzepak (Brassica napus L. var. napus) wykorzystywany jest w różnych dziedzinach przemysłu.

Techniczny olej rzepakowy jest powszechnie używany w branży chemicznej. Jest stosowany jako komponent do wytwarzania smarów, lakierów, farb, impregnatów (pokost), a także służy jako surowiec przy produkcji elastomerów – gum, uszczelek gumowych, opon. Używany jest też w branży farmaceutycznej, kosmetycznej.

Rzepakowe oleje techniczne stanowią również bardzo ważny komponent w produkcji biopaliw, w tym biodiesla, który używany jest jako paliwo do napędu silników wysokoprężnych.

Producent oleju rzepakowego - sprzedaż hurtowaGorąco zapraszamy odbiorców hurtowych do składania zapytań.
Gwarantujemy stałe dostawy produktu o niezmiennie wysokiej jakości...
  • Agri Line - producent oleju
  • Maridapol
  • Businesskunst GMBH
  • PS Bioenergie
  • Wratislavia Biodiesel