Olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy - spożywczy, paszowy i techniczny


Nasza firma Agral Trade oferuje najlepszej jakości oleje słonecznikowe przeznaczone do branży spożywczej, rolnej i biopaliw.

Olej słonecznikowy wytwarzany jest nasion słonecznika zwyczajnego (Helianthus annuus L.). To popularna roślina oleista, która wywodzi się z Ameryki Północnej, lecz obecnie uprawiana jest na całym świecie, w tym też w Polsce.

Dostarczamy wysokiej jakości oleje spożywcze słonecznikowe, które przeznaczone są do wykorzystania w wielu branżach, w tym jako natłuszczacz paszowy.

W oleju słonecznikowym znajduje się duża ilość NNKT – nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu oleinowego, a także kwasów nasyconych – palmitynowego, stearynowego. Olej ten zawiera także witaminę E, żelazo i miedź.

Olej słonecznikowy jest także bogaty w witaminy A, D, E i K.

Oleje spożywcze słonecznikowe stosowane są jako głównie jako oleje rafinowane – oczyszczone, które posiadają wyższą temperaturę dymienia.

Dostępny jest również olej słonecznikowy surowy – nierafinowany, który produkowany jest w gatunku wyższym, pierwszym i drugim (technicznym).

Nasz asortyment obejmuje oleje słonecznikowe przeznaczone do celów:
• spożywczych
• paszowych
• technicznych
• produkcji stearyny roślinnej
• produkcji biodiesla

Nie tylko oleje spożywcze...Nasza firma Agral Trade dostarcza także oleje roślinne przeznaczone do wytwarzania biopaliw (w tym biodiesla), dodatków i mieszanek paszowych, olejów technicznych czy stearyny...
Oleje paszowe1

Oleje paszowe

Nasze oleje roślinne wykorzystywane są jako wartościowe dodatki paszowe w chowie zwierząt: trzody chlewnej, bydła oraz drobiu
Oleje techniczne2

Oleje techniczne

Oleje po poddaniu odpowiednim procesom rafinacji – oczyszczania, uzyskują odporność na wysokie temperatury i wydłużoną trwałość
Oleje do produkcji stearyny3

Do stearyny

Wytwarzana z olejów roślinnych stearyna wykorzystywana jest między innymi przy produkcji wosków do świec, kauczuku syntetycznego
Oleje do produkcji biodiesla4

Do biodiesla

Biodiesel do silników wysokoprężnych bazuje na czystych estrach metylowych kwasów tłuszczowych (FAME) lub ich mieszaninie z olejem napędowym

Producent oleju słonecznikowego

Oferujemy głównie oleje roślinne, które są niezastąpionym komponentem w najważniejszych sektorach gospodarki.

Dostarczamy oleje roślinne pozyskiwane z wielu gatunków roślin oleistych, w tym oleje rzepakowe, sojowe, słonecznikowe i lniane.

Są to różne warianty olejów, w tym oleje surowe – nierafinowane, oleje rafinowane, odgumowane (odszlamowane). Najlepsze parametry sprzedawanych przez nas produktów nadają im wysoką wartość użytkową.

Oleje słonecznikowe najwyższej jakości

Tworzący nasz zespół specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w branży Agro.

Dzięki swojej szerokiej wiedzy tworzą rozwiązania dedykowane dla wielu branż, w tym dla rolnictwa, przemysłu paszowego, branży chemicznej, sektora przemysłowego biopaliw i biokomponentów.

Produkty znajdujące się w naszym asortymencie pochodzą od sprawdzonych dostawców i posiadają wysoką jakość potwierdzoną badaniami laboratoryjnymi.


 

Olej słonecznikowy techniczny

Oferowane przez naszą firmę Agral Trade oleje słonecznikowe o wartości 30 PPM lub 300 PPM wykazują optymalne właściwości jako oleje techniczne.

Olej słonecznikowy pozyskiwany jest w procesie tłoczenia nasion słonecznika zwyczajnego (Helianthus annuus L.). Do celów technicznych stosuje się odpowiednio oczyszczone oleje słonecznikowe poddawane procesom ekstrakcji – rafinacji.

Techniczny olej słonecznikowy stosowany jest głównie w branży chemicznej do wytwarzania różnego rodzaju farb, lakierów czy impregnatów, jako biopaliwo, a także używany jest w branży farmaceutycznej, kosmetycznej.

Producent oleju słonecznikowego - sprzedaż hurtowaGorąco zapraszamy odbiorców hurtowych do składania zapytań.
Gwarantujemy stałe dostawy produktu o niezmiennie wysokiej jakości...
  • Agri Line - producent oleju
  • Maridapol
  • Businesskunst GMBH
  • PS Bioenergie
  • Wratislavia Biodiesel